Geluidsisolatie tegen het getik van regendruppels op rolluik omkasting
Een rolluik omkasting, of rolluikkast, dat net buiten de gevel uitsteekt kan het een klankkast worden voor regendruppels en hagel. Het getik van neerslag op de rolluik omkasting zorgt vervolgens voor geluidsprobleem. Dit geluidsprobleem doet zich ook voor met vensterbanken van aluminium of metaal. De oplossing voor dit geluidsprobleem is relatief eenvoudig, zoals de schets hieronder laat zien, ontdreunen van het plaatwerk.
Rolluikkast isoleren tegen getik van neerslag
Voor het isoleren van een rolluik omkasting, of rolluik behuizing, gebruikt u de zelfklevende Vibraflex Butyl ontdreuningsmatjes aan de binnenzijde van de omkasting. Dit product verminderd het gong-effect in het plaatmateriaal doordat het als het ware wordt vastgehouden (dit wordt ontdreunen genoemd). Het resultaat is dat de lange gong klank verdwijnt. Doorgaans levert dit een vermindering op van tenminste 80%.
Demonteer de omkasting en ontvet en reinig deze grondig, u kunt hiervoor de Dissol Cleaner gebruiken. Verwarm de Vibraflex matjes tot ongeveer kamertemperatuur en beplak tenminste 80% van de binnenzijde van de omkasting met de Vibraflex Butyl dempingsmatjes. De matjes worden aangebracht als een sticker, voorkom het insluiten van luchtbellen voor een optimale werking van het product. Dit gaat het gemakkelijkst met de aandrukroller.
Isolatie voor vensterbanken tegen regengetik en hagel
Een vensterbank van aluminium of staal kan voor het zelfde geluidsprobleem zorgen als met een rolluik omkasting, het dunne en lichte plaatmateriaal functioneert als een klankkast voor regendruppels en hagel. Demonteer de vensterbank en reinig de onderzijde gronding en beplak deze met Vibraflex Butyl. Op de vensterbank aanbrengen is niet iets wat wij adviseren omdat het niet bekend is hoe de UV bestendigheid is van het product, voor de werking maakt het niet uit.
Vragen?
Heeft u nog vragen over het isoleren van rolluik omkasting? Neemt u dan gerust contact met ons op.